Altınbaş Holding

altinbas-holding

Temelleri 1950’li yıllarda atılan Altınbaş Holding bugün; enerji, finans, mücevherat, lojistik, gayrimenkul, eğitim ve spor alanlarında bünyesinde barındırdığı 35 markasıyla 3 kıtada faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin en önemli yatırımcı ve iş gruplarından birisi olan Altınbaş Holding, 80 ülkeye ihracat yapmakta ve Türkiye, Kıbrıs, Almanya, Bulgaristan, Arnavutluk, Makedonya, ABD ve Ukrayna’da istihdam yaratmaktadır.

Altınbaş Holding şirketleri, faaliyet gösterdikleri sektörlerde ve ülkelerde lider olma vizyonu ile hareket etmektedir.

Altınbaş Holding, ALPET, Exengaz ve Atak ile enerjide; Creditwest bank, Creditwest Faktoring, Creditwest Insurance, Creditwest Finance ve Altınbaş Kıymetli Madenler Borsası ile finansta; Altınbaş, Assos, Ellda, Era, ONSA ve Alstone markalarıyla mücevheratta, Transal ve Galata Denizcilik ile lojistikte, ALYAP ile gayrimenkul geliştirme sektöründe, GOZZA markası ile spor endüstrisinde faaliyet göstermektedir.

Altınbaş Holding eğitim alanındaki kurumsal sosyal sorumluluk projelerini ise Mehmet Altınbaş Eğitim ve Kültür Vakfı ile birlikte sürdürmektedir. Altınbaş Holding’in eğitim alanında yaptığı en önemli yatırımlarından birisi vakıf üniversitesi olarak hizmete girmesi planlanan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’dir.

2007 yılında Türkiye’nin en hızlı büyüyen 2. holdingi olan Altınbaş Holding; 2,5 milyar doları aşan aktif büyüklüğü ve 3.500 çalışanı ile her geçen gün daha da büyüyerek ülke ekonomisine artı değerler katmaya devam etmektedir.

Altınbaş Holding sitesi için tıklayınız.