Yönetim Kurulunun Mesajı

Geçmişten Günümüze Creditwest Insurance

Ülkemizde sigortacılığın bilinçli geçmişi 1980 yıllarının başlarına tekabül etmektedir. Sigorta hizmetini talep edenler, kendilerine verilenin ne olduğunu bilmeden yada yanlış bilerek sigorta satın almışlardır. Doğru bir bilinçlendirme çalışması yapılmamakla birlikte, sigorta hizmeti sağlayıcıları daha çok konusunda deneyimli olmayan emlakcılar, takipçiler, emekliler ve part-time iş olarak öğrenciler tarafından ek gelir sağlamak amacıyla yapılmaktaydı. Bu yüzden poliçe teminatları önem teşkil etmemekte ve hasar durumlarında poliçe sahipleri muhatap bulamamaktaydı.

1990 yıllarının ortalarında yabancı kaynaklı sigorta ve reasürans şirketlerinin ülkemize yatırım yapmaya başlamaları ve değişen sigorta kanunları ile birlikte sigortacılık başlı başına bir sektör haline gelmiştir. Bu sektörün oyuncuları olan acentelerin yapılarının oluştuğu bu dönemlerde sigortacılık, müşteri memnuniyeti ile ölçümlenen bir hizmet sektörü halini almıştır.

Bir Altınbaş Holding İştiraki olan Creditwest Insurance, faaliyetine 1996 yılında başlamış olup güçlü sermayesi ve Creditwest Bank ve Creditwest Finance Ltd’in sinerjisiyle hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetini prensip edinerek KKTC’de faaliyet gösteren 32 sigorta şirketi arasında 14 yıl gibi kısa bir sürede ilk üçe girmeyi başarmıştır.

Zorunlu trafik sigortası ve araç kasko poliçeleri üretimi yapan firmamız, ilerleyen teknoloji ve büyüyen ekonomide çalıştığı şirketleri, sistemini, şubelerini, hizmet yelpazesini ve kadrosunu geliştirerek sigortacılık alanında bir çok ürün ile hizmetlerine devam etmektedir.

Sigortanın “talep edilmesi gereken bir ihtiyaç” olması gerekliliği ile sadece ürün satışı olarak değil, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda sigorta bilinçlendirmesi misyonunu da üstlenen Creditwest Insurance; ihtiyaç duyulduğu her an müşterilerinin yanında olmayı başarmıştır.

Kimilerine göre kara gün dostu, kimilerine göre samimiyetin kalpten geldiği iyi bir dost olarak faaliyetlerini sürdüren firmamız her daim hizmetlerini ve müşteri memnuniyetini geliştirmek için çalışmalar yapmakta ve gelişen sektörle birlikte kendisini sürekli olarak yenilemektedir.

Saygı ve sevgilerimle,
Mehmet Uzun